Μπλοκαρίστηκε, από το πρώτο λεπτό, ο Άρης και, παρά την προσπάθεια να ανακάμψει στο β μέρος, τελικά γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ μέσα στο Κλ. Βικελίδης.
Δυο πέναλτι έκαναν τη διαφορά (από τον Ρόουζ), καθώς οι γηπεδούχοι φάνηκαν να αιφνιδιάζονται από την πίεση της ΑΕΚ πολύ ψηλά και να αντιδρούν όπως δεν τους έχουμε ξαναδεί. Φθάσαμε στο 0-3 στο ημίχρονο και, το μόνο που θα έσωζε τον Άρη θα ήταν ένα γρήγορο γκολ στο β μέρος.
Και, παρά το ότι το γρήγορο γκολ ήρθε, ο Άρης δεν ανέκαμψε. Οι αλλαγές του Μάντζιου κάτι πήγαν να αλλάξουν, όμως, το σύνδρομο "μετά το 70 δεν μπορούν τα παλικάρια" έπιασε ξανά τους γηπεδούχους. Όσο περνούσε η ώρα, η ΑΕΚ καθόταν πάνω στα τρία γκολ και, στο τέλος, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, μάλλον απρόσμενα.

Θυμηθείτε,  μαζί μας, λεπτό προς λεπτό, τον αγώνα. Κάντε scrol προς τα κάτω, για να φορτώσει η εφαρμογή. Η ανανέωση γίνεται αυτόματα: