Ο πολυχώρος «Μύλος», στην δυτική πλευρά της πόλης, που για χρόνια ήταν σημείο αναφοράς και προσέφερε ποιοτική διασκέδαση, βγαίνει στο σφυρί. Για τις 26 Ιουνίου έχει προγραμματιστεί ο νέος πλειστηριασμός, που -ενδεχομένως- θα κρίνει την επόμενη ημέρα του χώρου, με τον οποίον μεγάλωσαν γενιές Θεσσαλονικέων.
Η διαδικασία στρέφεται κατά της εταιρείας «Περιβαλλοντική Δράση Α.Ε.», με επισπεύδουσα του πλειστηριασμού την εταιρεία Telerin Α.Ε. Η τιμή πρώτης προσφοράς έχει οριστεί στις 990.000 ευρώ.
Υπενθυμίζεται πως είχαν προγραμματιστεί αλλά δύο πλειστηριασμοί, οι οποίοι, τελικά, ανεστάλησαν. Ο πρώτος ήταν στις 10 Μαΐου του 2023, ενώ ακολούθησε και δεύτερος στις 8 Νοεμβρίου 2023.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.