Μια ομάδα μόνος του ο Κέβιν Πόρτερ τζούνιορ έβαλε την... υπογραφή του απόψε, στο PAOK Sports Arena, για να κερδίσει εύκολα ο ΠΑΟΚ την Καρδίτσα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Basket League, με 85-70.
Ο Αμερικανός γκαρντ, στο πρώτο, εντός έδρας, παιχνίδι του με τη φανέλα των «ασπρόμαυρων», έμεινε στο παρκέ για 38:36 και τελείωσε το ματς με νταμπλ νταμπλ (19 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα, 4 κοψίματα). Αποθεώθηκε, δε, από τους φιλάθλους της ομάδας στην αντικατάστασή του στο παιχνίδι, με 1’22’’ να απομένουν για τη λήξη.
Ξεχώρισαν, επίσης, για τον ΠΑΟΚ οι Έλβαρ Φρίντρικσον (17 πόντοι, 3 ριμπάουντ 2 ασίστ), Τζάστιν Άλστον (13 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ).
Πάλεψε περισσότερο για την Καρδίτσα ο Τέβιν Μακ (17 πόντοι, 3 ασίστ).
Τα δεκάλεπτα: 22-18, 36-30, 60-51, 85-70
Διαιτητές: Συμεωνίδης, Ζιώγας, Λεβεντάκος
Οι συνθέσεις:
ΠΑΟΚ (Στάθης Νεραντζάκης): Τάουνς 4, ΜακΝίς 10, Τσιακμάς, Τσαϊρέλης 8, Φρίντρικσον 17 (4), Μαργαρίτης 3 (1), Αρσενόπουλος, Μίχαλακ 7, Άλστον 13 (2), Πόρτερ τζούνιορ 19 (2), Σκουλιαριώτης 2, Σωτηρίου 2.
Καρδίτσα (Νίκος Παπανικολόπουλος): Μπιουκάναν 11 (1), Μενέγκα 8, Καπετάκης, Δίπλαρος 3 (1), Χριστίδης 2, Τσούκας, Αβδάλας, Σάιμπερτ, Καμπερίδης 12 (3), ΜακΚάλουμ 10, Μακ 17 (3), Γιάνκοβιτς 7.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.