Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση, ο Άρης πέρασε επιβλητικά από το Αγρίνιο κερδίζοντας με τεσσάρα τον Παναιτωλικό, σε ένα παιχνίδι που δεν υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία για το ποιος ήταν το αφεντικό...
Μόνον στην αρχή του αγώνα φαινόταν πως οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι. Από το γκολ και μετά, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, ο Άρης έδειχνε την ανωτερότητά του και, μάλιστα, στα τελευταία λεπτά, εκμεταλλεύτηκε πλήρως την προσπάθεια των γηπεδούχων να μειώσουν, αλλά και την πληρότητα της τεχνικής κατάρτισης των παικτών του.
Ο Άρης μπαίνει για τα καλά στο «κόλπο» των πλέι οφ, δειχνοντας τα δόντια του στην πιο κρίσιμη στιγμή του β γύρου.
Η ταυτότητα του αγώνα
Γήπεδο: Παναιτωλικού
Γκολ: - / 19' Τζούρασεκ, 78' Σουλεϊμάνοφ, 90' Σαβέριο, 90+6' Ζαμόρα.
Δοκάρια: 89' Σενγκέλια / 73' Ρόουζ
Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης), βοηθοί Δημήτριος Βεργέτης (Αργολίδας), Γεώργιος Στεφανής (Καρδίτσας), 4ος Κωνσταντίνος Πουλικίδης (Δράμας), VAR Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών) - Βασίλειος Νικολακάκης (Λασιθίου), παρατηρητής Αθανάσιος Μπριάκος (Ηπείρου).
Κίτρινες: 7' Μπρούνο Ντουάρτε, 71' Ζοάο Πέδρο, 90+3' Μαλής / 13' Ντουκουρέ.
Κόκκινες: - / -
Οι συνθέσεις:
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Μαλής, Μπρούνο Ντουάρτε, Μλάντεν, Τορεχόν, Λιάβας (70' Μαυρίας), Πέρες (77' Τσιγγάρας), Χατζηθεοδωρίδης (70' Σέρχιο Ντίαζ), Φρεντερίκο Ντουάρτε (63' Χουάνπι), Καρέλης (63' Ζοάο Πέδρο), Σενγκέλια.
Άρης (Άκης Μάντζιος): Χουτεσιώτης, Μπράμπετς, Ρόουζ, Φεράρι, Ντουκουρέ (56' Μοντόγια), Φατόρε, Τζούρασεκ (56' Σουλεϊμάνοφ), Φετφατζίδης (46' Νταρίντα), Παναγίδης (67' Σαβέριο), Μενέντες (80' Μάνου Γκαρθία), Ζαμόρα.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.