Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται σήμερα (ήρθε χθες) ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ, Νϊκος Ανδρουλάκης. Περιόδευσε σε περιοχές που θεωρούνται πράσινες, όπως οι Συκιές και η Πολίχνη, όπου ο "πράσινος" δήμαρχος Σίμος Δανιηλίδης εκλέγεται σε... κάθε αναμέτρηση για το δήμο.
Η συγκέντρωση του κόσμου, όμως, στην πλατεία, μάλλον δεν ευχαρίστησε τον πρόεδρο, Περισσότερο τον προσγείωσε στην πραγματικότητα, καθώς ο κόσμος ήταν ελάχιστος. Σίγουρα το ΠΑΣΟΚ βρίσκεται σε ποσοστιαία άνοδο, όμως δεν έκανε, δα, και το άλμα προς τα πάνω!
Ο κ. Ανδρουλάκης ήταν αιχμηρός μιλώντας για την κυβέρνηση, σε μια προσπάθεια να ξεπεράσει την εντύπωση πως η μάχη για το ΠΑΣΟΚ στις εκλογές της 25/6 είναι να κερδίσει τον... δεύτερο. "Επιδιώκουμε φορολογική δικαιοσύνη και αντιμετώπιση των κοινωνικών ανισοτήτων, δεν θα μας κάμψουν τα fake news και οι τραμπισμοί της Νέας Δημοκρατίας", επισήμανε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ- Κινήματος Αλλαγής, σε μια προσπάθεια να ξεπεράσει τις γκάφες των στελεχών του που φιλοξενούνται στα τηλεοπτικά πάνελ και να αποφύγει τα λάθη του ΣΥΡΙΖΑ.
Και μια και η κουβέντα για τα στελέχη, ένα σημαντικό και προβεβλημένο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ από τη Θεσσαλονίκη, ο Χάρης Καστανίδης, παρέστη στη επίσκεψη Ανδρουλάκη στην Πολίχνη. Κι αυτό έγινε μετά την -σε αυστηρό ύφος- ανακοίνωση του κ. Καστανίδη κατά της απόφασης του προέδρου του να επιλέξει να κρατήσει την έδρα της Α Θεσσαλονίκης. Μόνον που ο κ. Καστανίδης κράτησε... αποστάσεις και δεν πολυπλησίασε τον αρχηγό του, ούτε για χειραψία. Η φωτογραφία του σάιτ The Opinion λειτουργεί ως απόδειξη για τα γραφόμενα.
Σίγουρα ο κ. Ανδρουλάκης έχει να διαβεί έναν Γολγοθά 24 ημερών, όσον αφορά τη συμπεριφορά των στελεχών του. Και, στο τέλος της... διαδρομής, θα δούμε αν η διαδρομή αυτή οδηγεί σε βουνό, ή σε κανένα λοφάκι, χαμηλότερο και από την Τούμπα της Τούμπας...
Γράφει ο Περαστικός
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.