Συγκέντρωση διαμαρτυρίας διοργανώνει στος 10 το πρωί της Πέμπτης η Ένωση Νοσοκομειακών Γιατρών της Θεσσαλονίκης, έξω από τα γραφεία της 3ης Υγειονομικής Περιφέρειας στην Αριστοτέλους.
Αφορμή για τη διαμαρτυρία, η ανάδειξη αιτημάτων για την παιδιατρική περίθαλψη στα νοσοκομεία, μετά και τα πρόσφατα παιδιατρικά περιστατικά με τις λοιμώξεις από διεισδυτικό στρεπτόκοκκο στην περιοχή της Νάουσας, με αποτέλεσμα τον τραγικό χαμό ενός 7χρονου παιδιού.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.