Ένταση σημειώθηκε τα ξημερώματα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, στην περιοχή του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου.
Ομάδα ατόμων, έριξε αρχικά βόμβες μολότοφ σε διμοιρία των ΜΑΤ που βρισκόταν στην οδό Αγίου Δημητρίου κοντά στο ΑΠΘ και στη συνέχεια, τα ίδια άτομα πέταξαν βόμβες μολότοφ σε διμοιρία στην Εγνατία οδό, στο ύψος της Πύλης Εμπορίου στη ΔΕΘ.
Οι αστυνομικοί έκαναν χρήση δακρυγόνων, από τα επεισόδια προκλήθηκαν υλικές ζημιές σε ένα όχημα. Σύμφωνα με την αστυνομία, έγιναν δύο προσαγωγές για τα επεισόδια, που δεν μετατράπηκαν σε συλλήψεις.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.