Ο Ηρακλής πήρε την 15η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στο τοπικό πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας της ΕΠΣΜ, επικρατώντας άνετα με 5-0 επί του Ατρόμητου Αγίας Παρασκευής.

Οι «κυανόλευκοι» που έχουν εξασφαλίσει και μαθηματικά την άνοδο τους στην επόμενη κατηγορία, επιβλήθηκαν από την αρχή στο ματς και ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα τριών τερμάτων.

Συγκεκριμένα ο Ηρακλής πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 3-0, χάρη στα δύο γκολ του Περπερίδη και του Τσακιρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο πολύπειρος Κανακούδης σκόραρε για το 4-0, με τον νεαρό Περπερίδη να υπογράφει μια ακόμα επιβλητική νίκη του Ηρακλή, σκοράροντας για το 5-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής: Γιούδας, Γουγουσάκης, Δημτσιος, Καρακώστας, Κανακούδης, Περπερίδης, Αναστασιάδης, Αποστόλου, Τσακιρίδης, Τσιούτζιος

Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής: Βεγηρης, Χατζηϊωάννου, Μπουσνάκης, Κισκορίδης, Χονδρης, Μπουρνάκης, Κατσακας, Αστερίου, Κοταρίδης, Καραγιάννης, Σαριόγλου.