Ο ΠΑΟΚ όπως και στο παιχνίδι με τον Διομήδη, δεν κινδύψε ποτέ κατά τη διάρκεια του αγώνα, πέρα από την αρχή της αναμέτρησης, όπου ο Φίλιππος ισοφάρισε σε 7-7 στο 13′ και πήρε τη νίκη με 33-25. Κορυφαίοι για τον Δικέφαλο οι Τάσκοβιτς, Πετρίδης, Ντζόνο και ο τερματοφύλακας Λοΐζος. Στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες μπήκαν αγχωμένα, καθώς στο έκτο λεπτό το σκορ ήταν μόλις 1-0. Στην συνέχεια ο Δικέφαλος προηγήθηκε με 4-1 στο 8′ και 7-4 στο 13′, όμως με ένα σερί 0-3, ο Φίλιππος ισοφάρισε σε 7-7.

Προς το τέλος του ημιχρόνου (24′) ο ΠΑΟΚ ξαναπήγε την διαφορά στα τέσσερα γκολ (12-8) με τα δύο γκολ του Πετρίδη και ένα από Νικολαΐδη και Τάσκοβιτς. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ με 15-11 και τον Λοΐζο να αποκρούει πέναλτι στην τελευταία φάση.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ διεύρυνε την διαφορά στα έξι γκολ (22-16) στο 42ο λεπτό. Στη συνέχεια ο Δικέφαλος δεν κινδύνεψε ποτέ από τον Φίλιππο και ο ΠΑΟΚ, έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Handball Premier με τελικό σκορ 33-25.