Τι έγινε σήμερα στη Football League 2



Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη, ο οποίος πολύ δύσκολα, έκαμψε την αντίσταση της ΑΠΕΛ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, επικρατώντας με 3-2 στον Λαγκαδά. 


Η ταυτότητα του αγώνα
ΣΚΟΡΕΡ: 37′ πεν. Πολίτης, 46′ Τάτος, 63′ Ντούγκα,  67′ Καπνίδης, 86′ Κυβελίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Φωτιάδης (Καστοριάς)
ΒΟΗΘΟΙ: Θεοδώρου (Πιερίας), Γιαμουζής (Πιεριίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 23′ Καλογέρης, 45′ Ντούγκα, 52′ Κρυστάλλης, 52′ Μελισσάς, 75′ Πολίτης, 87′ Καζναφέρης
ΚΟΚΚΙΝΗ: 77′ Μελισσάς
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Λεμονής, Ντόσης, Σακαλής, Καραμανλής, Παναγιωτούδης, Ντούγκα, Καρασταύρου, Κρυστάλλης (85′ Κράββαρης), Πολίτης, Ξανθόπουλος (73′ Τσερκέζης).
ΑΡΗΣ (Αναστόπουλος): Σιδεράκης, Καζναφέρης, Μελισσάς, Ιντζίδης, Γεωργιάδης (73′ Κυβελίδης), Καλογέρης, Τάτος, Πόι (61′ Βουτσιάς), Ντούνης (46′ Ν’ Λουντουλού), Κόκε, Καπνίδης.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια

Ο Απόλλων Καλαμαριάς, όπως αναμενόταν είχε εύκολο έργο απέναντι στον Έβρο Σουφλίου, τον οποίο και νίκησε με 6-1. Η Δόξα Δράμας είχε εύκολο απέναντι στην Κοζάνη, ενώ η Καβάλα έμεινε στο 1-1 με το Αγιονέρι, ενώ ο Ηρακλής Αμπελοκήπων έχασε στη Κρύα Βρύση.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:


  • ΑΠΕ Λαγκαδά-Άρης 2-3
  • Δόξα Δράμας-Κοζάνη 2-0
  • Απόλλων Κρύας Βρύσης-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
  • Καμπανιακός-Εορδαϊκός 1-1
  • Εθνικός Αγιονερίου-Καβάλα 1-1
  • Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1
  • Απόλλων Καλαμαριάς-Εβρος Σουφλίου 6-1
  • Θύελλα Φιλώτα-Εθνικός Γαζώρου (δ.δ.)
  • Ρεπό: Νέστος


Η βαθμολογία


  1. Άρης 56
  2. Νέστος Χρυσούπολης 45
  3. Δόξα Δράμας 43
  4. Απόλλων Καλαμαριάς 37
  5. Καβάλα 36
  6. Εορδαϊκός 34
  7. Καμπανιακός 32
  8. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 31
  9. Εθνικός Ν. Αγιονερίου 28
  10. Κοζάνη 27
  11. Απόλλων Κρύας Βρύσης 27
  12. ΑΠΕΛ 26
  13. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24
  14. Ηρακλής Αμπελοκήπων 21
  15. Θύελλα Φιλώτα 18
  16. Έβρος Σουφλίου 11
  17. Εθνικός Γαζώρου 5


* Ο Εθνικός Γαζώρου έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (24η)


  • Καμπανιακός-Απόλλων Κρύας Βρύσης
  • Ηρακλής Αμπελοκήπων-Εθνικός Ν. Αγιονερίου
  • Εορδαϊκός-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
  • Καβάλα-ΑΠΕ Λαγκαδά
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Θύελλα Φιλώτα
  • Άρης-Νέστος Χρυσούπολης
  • Κοζάνη-Έβρος Σουφλίου
  • Εθνικός Γαζώρου-Δόξα Δράμας (δεν θα διεξαχθεί)

Σχόλια