Με ανοιχτούς δρόμους, αλλα και το τελωνείο του Προμαχώνα «σε ένδειξη καλής θέλησης», όπως είπαν χαρακτηριστικά στο ΑΠΕ-ΜΠΕ, ξεκινούν για την Αθήνα εντός των επόμενων ωρών οι εκπρόσωποι των αγροτών που θα συμμετάσχουν
στην αυριανή συνάντηση στο Μέγαρο Μαξίμου.
Απο το απόγευμα οι δρόμοι ειναι ανοιχτοί , τα τρακτέρ βρίσκονται στην άκρη του οδοστρώματος και η κυκλοφορία αποκαταστάθηκε πλήρως σε όλη τη Δυτική Μακεδονία, το Αμύνταιο, τα διόδια Μαλγάρων και το τελωνείο του Προμαχώνα -έχει δώσει ελευθέρας από το μεσημέρι-, όπως μας τόνισαν μέλη και επικεφαλής των συντονιστικών επιτροπών στα προαναφερόμενα μπλόκα.
Εκφράζοντας συγκρατημένη αισιοδοξία για το τι μέλλει γενέσθαι αύριο, οι περισσότεροι επισήμαναν στο ΑΠΕ-ΜΠΕ ότι «ελπίζουμε να μιλήσουμε επί των θεμάτων που έχουμε θέσει και αναμένουμε κάτι περισσότερο από διορθωτικές κινήσεις».
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.