Σε χωματερή είχαν μετατρέψει διαμέρισμα σε οικοδομή της οδού Ολυμπιάδος 33 στη Θεσσαλονίκη, οι αλλοδαποί ένοικοί του!
Περίοικοι κατήγγειλαν το γεγονός στις υπηρεσίες του δήμου κι έγινε επιχείρηση καθαρισμού παρουσία της Εισαγγελικής Αρχής, από την Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Θεσσαλονίκης και τη Διεύθυνση Περιβαλλοντικής Υγιεινής της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας.
Υπάλληλοι του δήμου, μετέφεραν με... τρία ανοιχτά φορτηγά του Δήμου Θεσσαλονίκης, ογκώδη αντικείμενα συνολικού βάρους 12 τόνων και 718 κιλών, τα οποία καταστράφηκαν στο χώρο διαχείρισης ογκωδών στο Ωραιόκαστρο.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.