«Βαποράκι» μεθαμφεταμίνης συνελήφθη, από αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Δυτικής Θεσσαλονίκης, χθες (12-01-2015) το μεσημέρι, σε περιοχή της δυτικής Θεσσαλονίκης.
Πρόκειται για 22χρονο αλλοδαπό, σε βάρος του οποίου σχηματίσθηκε δικογραφία για παράβαση του νόμου περί εξαρτησιογόνων ουσιών. Στο σπίτι του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν πέντε μικροδέματα μεθαμφεταμίνης, συνολικού βάρους 6,3 γραμμαρίων, δυο φιαλίδια άγνωστης ουσίας σε υγρή μορφή, βάρους 19,9 και 16,5 γραμμαρίων αντίστοιχα, 36 χάπια, τρία ναρκωτικά χάπια, δυο ζυγαριές ακριβείας, 95 ευρώ και κινητό τηλέφωνο που χρησιμοποιούσε για τις παράνομες συναλλαγές του.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.