Ένταση είχαμε σήμερα στο δημαρχείο της Θεσσαλονίκης κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης Job Festival, που οργάνωσε ο δήμος.
Νεολαίοι του ΣΥΡΙΖΑ πραγματοποίησαν παράσταση διαμαρτυρίας έξω από το δημαρχείο με αφορμή το Φεστιβάλ Εργασίας (Job Festival) που διεξήχθη στον χώρο. Μάλιστα, κρέμασαν πανό το οποίο ανέγραφε: «Θεσσαλονίκη Ευρωπαϊκή Πρωτεύουσα Ανεργίας 2014».
Με το που το είδε αυτό ο Μπουτάρης έγινε... λάβρος και κατέβασε το πανό!
«Δεν έχετε το δικαίωμα να κάνετε κάτι τέτοιο. Εάν θέλετε να κάνετε παρέμβαση, να έρθετε να την κάνετε στο δημοτικό συμβούλιο», είπε ο δήμαρχος στους νεολαίους. Εκείνοι, από την πλευρά τους, προσπάθησαν να τον αποτρέψουν να κατεβάσει το πανό.
Ο Μπουτάρης, πάντως, ήταν αμετακίνητος και μάζεψε μόνος του το πανό! "Ήσαστε 15 και είμαι μόνος μου", τους είπε.
Η αλήθεια είναι ότι οι νεολαίοι δεν εμπόδισαν την ενέργειά του και του έλεγαν πως έχουν δικαίωμα να κάνουν παρέμβαση. Μόνον μία κοπέλα γύρισε και του είπε: "Σας πείραξε, φαίνεται, που στη γιορτούλα σας δεν έχει πατήσει άνθρωπος"...
Το video του alterthess είναι αποκαλυπτικό:
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.