Ολυμπιακός: Κάρολ, Μανιάτης, Μανωλάς, Τοροσίδης, Σιόβας, Γκρέκο, Αμπντούν, Μήτρογλου, Μοντέστο, Μασάντο, Χολέμπας.

Μονπελιέ: Ζουρντρέν, Μποκαλί, Γιάνγκα Εμπίβα, Χίλτον, Μπεντιμό, Μαρβό, Μπελχαντά, Καμπελά, Σαϊχί, Μουνιέ, Καμαρά.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού είναι οι: Μέγιερι, Φέισα, Παπάζογλου, Λυκογιάννης, Φετφατζίδης, Φουστέρ και Πάντελιτς.

Στον πάγκο της Μονπελιέ είναι οι: Πιονιέ, Κονγκρέ, Ελ Καουταρί, Πιτό, Τινχάν, Σαρμπονιέ και Ερέρα.

Η διάταξη του Ολυμπιακού: κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Κάρολ, δεξιά στην άμυνα ο Τοροσίδης, τα δύο στόπερ οι Μανωλάς και Σιόβας και αριστερά ο Χολέμπας. Οι Μανιάτης και Μοντέστο τα αμυντικά χαφ με τον Μασάντο να είναι τελικά πιο μπροστά τους και τους Γκρέκο και Αμπντούν στα άκρα της επίθεσης. Μοναδικός προωθημένος θα είναι ο Μήτρογλου.

0' Έναρξη

4' 1-0 για τον Ολυμπιακό, με τον Μασάντο. Ο Γκρέκο γύρισε από αριστερά κι από κοντά ο Πορτογάλος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

8' Ο Κάρολ διώχνει πολύ δύσκολα φάουλ του Μπελχαντά.

9' Ο Τοροσίδης κόβει έγκαιρα τον Μουνιέ, διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

11' Ο Μήτρογλου μετά από μπαλιά του Μανιάτη και λάθος των αμυντικών της Μονπελιέ θα κάνει ένα γυριστό σουτ με τον Ζουρντρέν να αποκρούει.

18' Σέντρα από δεξιά με αποδέκτη τον Καμαρά, ο οποίος πρόλαβε τον Μανωλά κι έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν απείλησε την εστία του Κάρολ.

31' Ο Καμαρά προ του Σιόβα θα χάσει σημαντική ευκαιρία για την Μονπελιέ στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.

36' Η κεφαλιά του Σιόβα μετά από φάουλ του Μασάντο θα βγει άουτ.

37' Το σουτ του Μήτρογλου από πλάγια θέση θα καταλήξει άουτ.

41' Κίτρινη στον Μποκαλί

43' Κίτρινη στον Καμαρά

44' Κίτρινη στον Γκρέκο για διαμαρτυρία

46' Λήξη ημιχρόνου

45' Έναρξη 2ου ημιχρόνου

51' Ο Αμπντούν βγάζει προς τον Μήτρογλου που όμως δεν κατάφερνει να βάλει το πόδι του για να σκοράρει με προβολή.

53' Φωνές από τον Ολυμπιακό για πέναλτι του Ζουρντρέν στον Μήτρογλου.

58' Η σέντρα-σουτ του Μουνιέ πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Κάρολ.

62' Ο Μουνιέ αντικαθίσταται από τον Τινιάν.

65' Πέναλτι για τη Μονπελιέ, το κάνει ο Σιόβας στον Καμαρά

65' Κίτρινη στον Αμπντούν για διαμαρτυρίες

66' 1-1 Στο 67' ο Μπελχαντά νικάει τον Κάρολ κάνοντας το 1-1.

74' Ο Φουστέρ παίρνει την θέση του Μοντέστο.

77' Κίτρινη κάρτα στον Τινχάν.

79' Αλλαγή για τη Μονπελιέ. Ο Κονγκρέ στη θέση του Χίλτον.

80' Ο Γκρέκο εκμεταλλεύτηκε το άσχημο διώξιμο της άμυνας της Μονπελιέ -ύστερα από κόρνερ του Χολέμπας- και με σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό!

82' Πολύ ωραία σέντρα του Χολέμπας και ο Μήτρογλου με σουτ στην κίνηση έκανε το 3-1

83' Ο Μήτρογλου δέχθηκε κίτρινη κάρτα

87' Ο Μασάντο δίνει την θέση του στον Φέισα

93' Ο Λυκογιάννης μπαίνει αντί του Μήτρογλου

95' Τέλος της αναμέτρησης