Αμετανόητοι... Επίθεση με οπαδικά κίνητρα κατήγγειλαν ότι δέχθηκαν δύο αδέλφια, 37 και 42 ετών, στο λιμάνι της Ν. Μηχανιώνας, στην ανατολική Θεσσαλονίκη.
Σύμφωνα με όσα κατήγγειλαν στην Αστυνομία, το περιστατικό συνέβη χθες, στις 8.30 το βράδυ, όταν δέκα άτομα τους πλησίασαν και τους χτύπησαν, αρπάζοντας από τον έναν αθλητικό τζάκετ με διακριτικά της ομάδας του Άρη. Στη συνέχεια οι δράστες τράπηκαν σε φυγή, ενώ τα δύο αδέλφια -θύματα της επίθεσης δεν τραυματίστηκαν σοβαρά.
Στο πλαίσιο των αστυνομικών αναζητήσεων προσήχθησαν δώδεκα άτομα, χωρίς όμως να προκύψει εμπλοκή τους στο περιστατικό και αφέθηκαν ελεύθερα.
Οι έρευνες των αστυνομικών της Υποδιεύθυνσης Αθλητικής Βίας στους Αγωνιστικούς Χώρους βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.