Πρωταθλητής εφήβων (K17) στέφτηκε σήμερα ο ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού στον τελικό του Final 4 που έγινε στη Λαμία.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Νέτο Μύθου στο 41ο λεπτό, και χάρη σε αυτό ο "Δικέφαλος του Βορρά" κατέκτησε το πέμπτο πρωτάθλημα Κ17 της Ιστορίας του.
Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πιο δυνατά το παιχνίδι και απείλησε με Τζαμαλή (19'), Πλις (23') Όμως ήταν ο ΠΑΟΚ αυτός που άνοιξε το σκορ όταν στο 41 από έξοδο και απόκρουση του Γεωργακοπούλου Η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Μύθου που από το ύψος περιοχής την έστειλε στα δίχτυα.
Αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις ο Θεοδωρίδης του Ολυμπιακού.
Διαιτητής: Μαραθωνίτης (Αθηνών)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (69' Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (69' Οσάφι), Πλις, Φλούδας, Μιχαηλίδης, Βασιλακόπουλος (76' Κτενάς), Τζαμαλής
ΠΑΟΚ (Δημήτρης Ορφανός): Μπελερής, Τσιότας, Μπαταούλας, Κοσίδης, Βυρσωκινός, Παπανικόπουλος (71' Γκιόκα), Ελευθεριάδης, Ντούνγκα (90+3' Θεοφίλου), Μύθου (46' λ.τρ. Μπερδος), Τσίτσιλας (86' Κρομμύδας), Στύλος
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.