Το Σάββατο 30 Μαρτίου & την Κυριακή 31 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες SUPER CUP ποδηλασίας “Mountain Bike”, Λαϊκοί Αγώνες ποδηλατοδρομίας και παιδικοί αγώνες δεξιοτεχνίας με μεγάλη συμμετοχή κόσμου με την υποστήριξη του Δήμου Αμπελοκήπων - Μενεμένης σε συνεργασία με τα καταστήματα ‘’ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ‘’ και κατόπιν άδειας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας.
Πλούσιο θέαμα πρόσφεραν οι αθλητές που συμμετείχαν για ακόμη μία χρονιά στο πρώην στρατόπεδο «Μέγας Αλέξανδρος». Ο αγώνας έγινε σε μία ειδικά διαμορφωμένη διαδρομή με πολλά τεχνικά σημεία και λοφάκια που είχαν διαμορφώσει οι διοργανωτές σε συνεργασία με τον Δήμο Αμπελοκήπων-Μενεμένης για τη διεξαγωγή του αγώνα.
Ακολούθησε λαϊκή ποδηλατοδρομία και παιδικοί αγώνες δεξιοτεχνίας και στις δύο μέρες για τα παιδιά του Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης με μεγάλη συμμετοχή. Σε όλους τους συμμετέχοντες της Λαϊκής Ποδηλατοδρομίας μοιράστηκαν μετάλλια και αναμνηστικά δώρα.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.