Στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών προσήλθε το πρωί της Μ. Τρίτης η δήμαρχος Καλαμαριάς Χρύσα Αράπογλου προκειμένου να καταθέσει μηνυτήρια αναφορά για την υπόθεση των εργασιών ανοικοδόμησης σε οικόπεδο που βρίσκεται επί των οδών Θ. Σοφούλη και Κολχίδος, στο Καραμπουρνάκι.
Κατόπιν της επίδοσης στο Δήμο, το Δημοτικό Συμβούλιο, σε εργαζομένους του Δήμου, και κατοίκους - μέλη συλλόγων, σειράς εξωδίκων για την επίμαχη υπόθεση, η Δήμαρχος Καλαμαριάς, μετά και τις δημόσιες αναφορές της κατά τη διάρκεια συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου, προχώρησε σε καταγγελία και μέσω της νομικής οδού.
Με τη μηνυτήρια αναφορά ο Δήμος Καλαμαριάς και η κ. Αράπογλου ζητούν την διερεύνηση της τυχόν τέλεσης ποινικών αδικημάτων από τα αναφερόμενα στη μηνυτήρια αναφορά πρόσωπα.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.