Τον Τάσο Σιδηρόπουλο όρισε η ΚΕΔ για να διευθύνει την αναμέτρηση του Άρη με την ΑΕΚ στο «Βικελίδης», για την τελευταία (26η) αγωνιστική στην κανονική περίοδο.
Ως γνωστόν, η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε ζητήσει τον ορισμό Ελλήνων διαιτητών στα ντέρμπι, υπό την προϋπόθεση να συμφωνεί και ο αντίπαλος. Στο VAR, πάντως, θα υπάρχει Ολλανδός και συγκεκριμένα ο Κλέι Ρούπερτι.
Από εκεί και ύστερα, στο παιχνίδι Λαμία-ΠΑΟΚ θα σφυρίξει ο Κωνσταντίνος Πουλικίδης (VAR ο Κουμπαράκης), στην αναμέτρηση ΟΦΗ-Παναθηναϊκός ορίστηκε ο Χρήστος Βεργέτης (VAR ο Παπαπέτρου), στη συνάντηση Ολυμπιακός-Βόλος ο Πέτρος Τσαγκαράκης (VAR ο Διαμαντόπουλος), στο παιχνίδι Κηφισιά-Παναιτωλικός ο Στάθης Γκορτσίλας (VAR ο Τσακαλίδης), Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης ο Άγγελος Ευαγγέλου (VAR ο Τζήλος) και ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος ο Αριστείδης Βάτσιος (VAR ο Πολυχρόνης).
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.