Δύο συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας είναι προγραμματισμένες για σήμερα στη Θεσσαλονίκη και οι δύο από εργαζόμενους στον χώρο του ΕΣΥ.
Στις 08:30, εργαζόμενοι του ΑΧΕΠΑ θα συγκεντρωθούν μπροστά στο νοσοκομείο, προκειμένου να διαμαρτυρηθούν για την κατάσταση που επικρατεί σε αυτό και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει.
Στις 10:30, η ΕΝΙΘ καλεί σε παράσταση διαμαρτυρίας στην 4η Υ.ΠΕ. (Εθν. Αντιστάσεως 11) με θέμα τις συνεχιζόμενες μετακινήσεις ιατρών ΕΣΥ από τα νοσοκομεία της Θεσσαλονίκης προς την περιφέρεια.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.