Τους υπευθύνους επτά μπαρ συνέλαβαν, στο χρονικό διάστημα από το βράδυ της Παρασκευής 16-12-2023 έως τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα (18-12-2023), αστυνομικοί των Αστυνομικών Τμημάτων Λευκού Πύργου, Καλαμαριάς, Πυλαίας-Χορτιάτη, Νεάπολης-Συκεών και Κορδελιού – Ευόσμου, για ηχορύπανση.
Όπως διαπιστώθηκε, λειτουργούσαν σε ισάριθμα καταστήματα μηχανήματα παραγωγής ήχου, η ηχοστάθμη των οποίων ξεπερνούσε το προβλεπόμενο όριο.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.