Σε δύο σημεία του οδικού δικτύου της Περιφερειακής Ενότητας Θεσσαλονίκης πραγματοποιούνται, σήμερα, εργασίες.
Συγκεκριξμμένα:
Στην 29η Επαρχιακή Οδό Θεσσαλονίκης- Τριλόφου ως τα όρια της Περιφερειακής Ενότητας πραγματοποιούνται εργασίες από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας. Κόβεται βλάστηση (δένδρα και κλαδιά), καθαρίζονται τα ερείσματα και γίνονται χωματουργικές εργασίες, στο οδικό τμήμα που ξεκινάει 500 μ. πριν την είσοδο του οικισμού Τριλόφου έως τον οικισμό Τριλόφου και στις δύο κατευθύνσεις κυκλοφορίας, με αποκλεισμό κάθε φορά μίας λωρίδας κυκλοφορίας.
Στην Εθνική Οδό 2 Θεσσαλονίκης-Έδεσσας γίνεται ασφαλτόστρωση από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, στον ισόπεδο κόμβο Ι/Κ του Αγίου Αθανασίου και στο παράπλευρο οδικό δίκτυο.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.