Δύο συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας είναι προγραμματισμένες για σήμερα, Σάββατο 25 Νοεμβρίου, στη Θεσσαλονίκη με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη της Βίας κατά των γυναικών.
Στις 12:00 το μεσημέρι μέλη της συνέλευσης γυναικών «8 Μάρτη» αναμένεται να συγκεντρωθούν στο άγαλμα Βενιζέλου με σκοπό να διαμαρτυρηθούν κατά της έμφυλης βίας. Ενδέχεται να ακολουθήσει πορεία σε κεντρικούς δρόμους της πόλης.
Στις 18:30, άτομα του ευρύτερου αντιεξουσιαστικού χώρου καλούν σε αντίστοιχη συγκέντρωση στην Καμάρα. Ενδέχεται να ακολουθήσει πορεία.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.