Ήταν 30 Ιουνίου του 2022 όταν ο Anser γιόρτασε τα 15 χρόνια του «Εν Δράσει» σε μία βραδιά γεμάτη «flash-backs» και «flash-forwards» από την καλλιτεχνική του διαδρομή στην Αθήνα. Σε εκείνη την επετειακή του εμφάνιση όλη η πόλη φώναζε στίχους των τραγουδιών του και ένα αίσθημα απέραντης δύναμης επικρατούσε στο χώρο. Δείτε το βίντεο ανταπόκριση:
Ένα χρόνο μετά, ο γνωστός και μη εξαιρετέος Anser, έχοντας στο πλευρό του τον Eversor και τον Andri J οργανώνει την απόδραση από τα κεντρικά της συμπρωτεύουσας. Μια νύχτα στην οποία φωνές, καρδιές και μουσική θα αφιερωθούν σε όσα πάνε κόντρα στο χρόνο και μένουν για πάντα. Ο ίδιος στο νέο του τραγούδι ρωτάει τον ακροατή: «Όλα αυτά που κατάφερα τα άξιζα πες μου ή μήπως γίναν από τύχη;»
Την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023, ο Anser δίνει την απάντηση με τον καλύτερο τρόπο, στην αίθουσα We, στην 3ης Σεπτεμβρίου. Μπορείτε να παραμένετε ενήμεροι για τα νεότερα της εκδήλωσης εδώ:
Facebook event
Την ημέρα της συναυλίας οι πόρτες θα ανοίξουν στις 21:00. Το εισιτήριο κοστίζει 10€ ενώ την ημέρα της εκδήλωσης η τιμή θα διαμορφωθεί στα 12€.
Με μια ματιά:
Συναυλία: Anser «Θα μείνει για πάντα»
Τοποθεσία: WE (Λεωφ. 3ης Σεπτεμβρίου 3)
Ημερομηνία: Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023
Ώρα έναρξης: 22.00
Τιμές εισιτηρίων: Προπώληση: 10€ | Ταμείο: 12€
Link για αγορά εισιτηρίων: https://www.viva.gr/tickets/music/anser-tha-meinei-gia-panta/
Σημεία Προπώλησης:
- NR40 Urban Arts (Πλάτωνος 10)
- Sold Out Thrift Stores (Βαλαωρίτου 20)
- Ghetto Blaster (Παλαιών Πατρών Γερμανού 6)
- WE (Λεωφ. 3ης Σεπτεμβρίου 3)
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.