Μετά από τέσσερις συνεχόμενες κατακτήσεις, η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ παρέδωσε τα σκήπτρα, καθώς ηττήθηκε στον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας στην Ηγουμενίτσα από τη Νέα Ιωνία με 23-29. Ο ΠΑΟΚ έψαχνε τρόπο για να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της Νέας Ιωνίας, αλλά και να κερδίσει την Κεπεσίδου και το κατάφερε με Μεντεσίδου, Γκόμες που έκαναν το 2-4, 4-4 στο 15′. Λίγο αργότερα ο Δικέφαλος κατάφερε να περάσει μπροστά με τη Ζυγούρα (6-5), όμως η αθηναϊκή ομάδα πήρε ξανά τα ηνία με διαφορά +2 στο 21′ για το 7-9. Στο 26′ η Μποριζόφσκα με δύο δικά της γκολ έφερε ξανά την ισορροπία (10-10). Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους με δύο πέναλτι της Ν. Κεπεσίδου η Νέα Ιωνία ήταν αυτή που πήγε μπροστά στα αποδυτήρια με 11-13.Και πάλι ο ΠΑΟΚ έπεσε στο «τείχος» της Κεπεσίδου, την ώρα που η Νέα Ιωνία έβρισκε τις λύσεις για να ανεβάσει τη διαφορά (12-18) στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. Οι επεμβάσεις της Καπρινιώτη, σε συνδυασμό με τα γκολ της Σαμολαδά έδωσαν «σφυγμό» στον Δικέφαλο που μείωσε 20-23 στο 50′. Η αθηναϊκή ομάδα ξέφυγε ξανά (20-25) σε ένα σημείο που οι «ασπρόμαυρες» δεν μπόρεσαν να απαντήσουν. Η κλεψύδρα πλέον άδειαζε για τον ΠΑΟΚ και η Νέα Ιωνία ήταν αυτή που έφτασε στη νίκη και την κατάκτηση του κυπέλλου με 23-29.