Ο 84χρονος που άνοιξε την πόρτα του διαμερίσματός του, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, τον περασμένο Φεβρουάριο, έβλεπε μπροστά του δυο νεαρούς με φόρμες. Του είπαν ότι ήταν υπάλληλοι της ΔΕΔΔΗΕ και έψαχναν μια διαρροή ρεύματος. Έλεγαν, όμως, ψέμματα.
Ο ένας από τους δύο τον απασχολούσε κι ο δεύτερος άρπαξε χρηματικό ποσόν που βρήκε στο σπίτι...
Από τις έρευνες της αστυνομίας προέκυψε ότι ο ένας από τους δύο ήταν 35χρονος, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία. Ο συνεργός του αναζητείται.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.