Πάτησε γκάζι στο τέλος ο ΠΑΟΚ και πήρε, τελικά, δίκαια, τη νίκη στο Αγρίνιο, με 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι ως το 25' ήταν κυρίαρχοι στο γήπεδο, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι. Ο Παναιτωλικός ανέβηκε και, με μια χαζή ενέργεια του Ίνγκαρσον, που γκρέμισε χωρίς λόγο τον αντίπαλό του, ισοφάρισε με πέναλτι.

Ο ΠΑΟΚ πήρε, τελικά, τη νίκη εκτός έδρας, που θα τον κρατήσει σε επαφή με την κορυφή, καθώς στο τέλος πάτησε γκάζι, πίεσε ασφυκτικά κι ήταν αυτή η πίεση που έφερε το φάουλ έξω από την περιοχή για το 1-2 από τον Νινούα και το πέναλτι του Τσόλακ για το 1-3. Αν ο Καρασαλίδης δεν είχε κάνει τον... τερματοφύλακα, πάλι η μπάλα θα κατέληγε στα δίχτυα, αφού ο Κνετ είχε εξουδετερωθεί.

Δείτε τι έγινε στον αγώνα λεπτό προς λεπτό. Περιμένετε λίγο να φορτώσει το app. Στη συνέχεια η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.