Ο Λάζαρος Λάμπρου βρήκε και πάλι δίχτυα, αλλά η Φορτούνα Σιτάρντ δε γλίτωσε την ανατροπή και τελικά την εντός έδρας ήττα, σε αγώνα για την 23η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 7΄, σημειώνοντας το 6ο του τέρμα σε 16 συμμετοχές, ο Ντίμερς στο 32΄ έγραψε το 2-0, αλλά η Χέερενφεν δεν... αγχώθηκε, σημειώνοντας την απόλυτη ανατροπή, μέχρι το τελικό 4-2, και υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην 11η εφετινή ήττα τους.
Ο Χοκ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου έδωσε το σύνθημα της αντεπίθεσης για τους φιλοξενούμενους, μειώνοντας σε 2-1, για να ακολουθήσουν τα γκολ των Φαν Μπέργκεν (61΄) και Λάμερς (74΄ πεν., 84΄), χαρίζοντας στην Χέερενφεν ένα πολύτιμο «διπλό».