H Εθνική Ελλάδας «απέδρασε» με το γκολ του Κώστα Φορτούνη ( 14')  από το Ταλίν, καθώς νίκησε 1-0 την αντίστοιχη της Εσθονίας για την πρεμιέρα των δύο ομάδων στο Nations League. Το αντιπροσωπευτικό ματς συγκρότημα ήταν πολύ καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο, όταν και σκόραρε, αλλά η αποχώρηση του Κώστα Μήτρογλου (λόγω τραυματισμού) με την έναρξη του δευτέρου, προκάλεσε οπισθοχώρηση. Ο μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης θα μπορούσε να «τελειώσει» το ματς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, σπατάλησε την ευκαιρία, αλλά αυτό δεν κόστισε.

Διαιτητής: Σερντάρ Γκεζιουμπουγιούκ

Βοηθοί: Ντάβε Γκόοσενς, Τσαρλς Σάαπ

ΕΣΘΟΝΙΑ (Μάρτιν Ρέιμ): Ακσάλου, Καμς, Μπαράνοβ, Βίμαν, Μετς, Πικ, Οζάμα (80′ Ταμ), Νμιτρίγεβ, Λουτς (85′ Πούρι), Βασίλιεβ, Ανιέρ (64′ Ζενιόβ).

ΕΛΛΑΔΑ (Μίχαελ Σκίμπε): Μπάρκας, Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Λυκογιάννης, Μπουχαλάκης (78′ Τζιόλης), Κουρμπέλης, Πέλκας (90’+1′ Κουλούρης), Μάνταλος, Φορτούνης, Μήτρογλου (51′ Μπακασέτας).