Ένα από τα πιο χαλαρά αγωνιστικά απογεύματα του πέρασε ο ΠΑΟΚ, που ειχε μεν πολλές ελλείψεις, αλλά δεν είχε καμιά διάθεση να υποτιμήσει τον αντίπαλό του.
Ο “Δικέφαλος” νικησε το Καματερό με 35-20 για την 20η αγωνιστική της Handball Premier.
Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης είχε μόνο 13 παίκτες στη διάθεσή του, αφού εκτός των Πετρίδη και Καραγκιοζόπουλου, απών ήταν και ο Πέγιοβιτς που είχε τραυματιστεί στον τένοντα του αντίχειρα του χεριού του στο ντέρμπι με την ΑΕΚ και αναμένεται να μείνει εκτός δράσης 2-3 εβδομάδες.
Ο ΠΑΟΚ άρχισε να ανεβάζει ρυθμό μετά το πρώτο δεκάλεπτο, κι ειδικότερα μετά την είσοδο του Κοτανίδη στον αγώνα. Ο Έλληνας τερματοφύλακας πήρε τη θέση του Πόουλσεν, που δέχθηκε ένα σουτ στο κεφάλι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τον Πόουλσεν αυτή τη φορά να κάνει κι αυτός επεμβάσεις και απλά οι ασπρόμαυροι έφτασαν σε μια εύκολη νίκη πλησιάζοντας μάλιστα στον έναν βαθμό τον Ολυμπιακό που γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα. Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Διομήδη στο κλειστο του Ευομου.
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 6-7, 6-10, 8-13, 9-15, 10-19 (ημχ.), 12-21, 15-24, 16-28, 17-31, 18-34, 20-35
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Βάλβης, Λαδάκης 7, Σκορδιάνος 1, Γκλάβας, Ταουσάνης 2, Καμπουράκης 3, Μελετάκος 5, Ακάλεστος 1, Πιτερός, Τότο, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα 1, Βλαχοθανάσης
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 2, Παλάσκας 6, Τσίλης, Νικολαΐδης 7, Κοκώνης 2, Πόουλσεν, Αποστόλου 2, Καλόμοιρος 5, Μαστορογιάννης 4, Κέζιτς 5, Κυπραίος, Βεσελίνοβιτς 2, Κοτανίδης
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι: 3/4-4/5