Αν και δε μπήκε όσο καλά θα ήθελε, ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 31-14 τον Φοίβο, αποδίδοντας κυρίως στο Β' μέρος υψηλού επιπέδου χάντμπολ. Πλέον ο "Δικέφαλος" θα ξεκινήσει από σήμερα κιόλας την προετοιμασία του για τον αγώνα της Τετάρτης κόντρα στην ΑΕΚ, σε ένα πολύ μεγάλο ματς, καθώς στην συνέχεια θα πετάξει για την Σμύρνη όπου θα παίξει τα ευρωπαϊκά του ματς. Στα του αγώνα, ο ΠΑΟΚ, που δεν πατούσε καλά στο ξεκίνημα, άρχισε να ξεφεύγει από το 6-7 παίρνοντας μια διαφορά ασφαλείας, καθώς ανέβασε την διαφορά των γκολ σταθερά έως το τέλος του ημιχρόνου. 10-7, 12-9 , 13-10 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν κατά πολύ καλύτερα για την ομάδα του Σειρεκίδη, που όχι μόνο κλείδωσε νωρίς το ματς, αλλά έπαιξε και πολύ καλό χάντμπολ, ενώ ο κόουτς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρά παιδιά. Από το 15-10 και μετά ο "Δικέφαλος" έχτιζε σταθερά μια διαφορά: 16-11, 20-12, 25-13, 29-14 και 31-14 που ηταν και το τελικο σκορ. Πολύ καλός στην πρώτη του συμμετοχή ο Κροάτης Κέζιτς.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-5, 4-6, 8-7, 10-8, 13-10 (ημχ.) 15-10, 18-11, 21-12, 26-13, 27-14, 31-14

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 9, Παλάσκας, Γουργούμης, Νικολαΐδης 10, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κυπραίος, Κολοβός 3, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Κέζιτς.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Αθανασιάδης, Πίτσιος, Μέτσης 2, Καβουσανάκης, Μπαλαμός, Παπαδόπουλος Π. 1, Λιόζα, Δεληζάνος 2, Κύρτσιος, Μαρκατάτος 1, Μανωλούδης, Παπαδόπουλος Χ. 3, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 4, Χατζηβακαλέλης 1.

Διαιτητές: Λινάρδος-Καζαντζίδης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/4-3/4