Ο ΠΑΟΚ πάλεψε αλλά ηττήθηκε στο Άργος από τον Διομήδη στο μεγάλο ντέρμπι για το πρωτάθλημα χάντμπολ, και έχασε έδαφος για να πάρει την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Ο «δικέφαλος» ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το 49′, με το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα να είναι το καθοριστικό όπου το Άργος «άνοιξε» την διαφορά και τελικά πήρε την νίκη με πέντε γκολ διαφορά για το τελικό 28-23.

Σε αυτό βοήθησαν και οι διαιτητικές αποφάσεις, αφού ο ΠΑΟΚ έπαιξε για δύο επιθέσεις των αντιπάλων του με τρεις παίκτες, λόγω δίλεπτων αποβολών...

Για την ιστορία, το σκορ του ημιχρόνου ήταν στο 13-11 υπέρ των γηπεδούχων, που πλέον έχουν το απόλυτο προβάδισμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια της σεζόν.