Δυο νέα γλυπτά θα αποκτήσει ο Κήπος των Γλυπτών της Νέας Παραλίας Θεσσαλονίκης.
Η επίσημη εγκατάσταση θα γίνει την Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2016, το μεσημέρι, ανήμερα των Θεοφανείων. Την ετοιμάζουν η Πολιτιστική Εταιρία Επιχειρηματιών Βορείου Ελλάδος και ο σύλλογος Φίλοι της Νέας Παραλίας.
Τα δυο νέα γλυπτά είναι το INVITATION του Mark Hadjipateras και το γλυπτό ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟ του Μιχάλη Κατζουράκη, που βρίσκονται, ήδη, στη Νέα Παραλία. Η μεταφορά και εγκατάσταση των γλυπτών έγινε με δωρεά της Πολιτιστικής Εταιρίας.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.