Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε στις 8.15 ο πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς - ΔΗΜΑΡ, Θανάσης Θεοχαρόπουλος, επικεφαλής του ψηφοδελτίου Επικρατείας της Δημοκρατικής Συμπαράταξης (ΠΑΣΟΚ - ΔΗΜΑΡ - Κινήσεις Πολιτών).
Σε δηλώσεις του, αμέσως μετά, τόνισε την ανάγκη σχεδίου παραγωγικής ανασυγκρότησης της χώρας, ενώ μίλησε και για ανάγκη ύπαρξης προοδευτικού τρίτου πόλου, ο οποίος θα μπορέσει, με βάση την ψήφο του ελληνικού λαού, να επιβάλει συνεργασίες και συναινέσεις.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.