«Όλοι οι Έλληνες μαζί θα γιορτάσουμε το βράδυ τη νέα Ελλάδα που ξημερώνει το πρωί της Δευτέρας», δήλωσε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Ευάγγελος Μεϊμαράκης, αφού άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα στο Μαρούσι.
«Σήμερα είναι ημέρα γιορτής, σήμερα μιλάνε οι πολίτες με την ψήφο τους», τόνισε.
Εξέφρασε επίσης την πεποίθησή του ότι οι πολίτες με την ψήφο τους «θα διώξουν το γκρίζο, το ψέμα, τη μιζέρια, τους δήθεν» και «θα φέρουν την αλήθεια και τους αυθεντικούς για να μπορέσουμε να έχουμε ένα καλύτερο αύριο».
«Και θα είναι ένα καλύτερο αύριο για όλη την οικογένεια. Κυρίως για τον στυλοβάτη της, τη γυναίκα, τη μητέρα, τη γιαγιά, την αγρότισσα, την άνεργη», πρόσθεσε.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.