Δυο ποδηλάτες, ομογενείς δεύτερης γενιάς, που ζουν στη Στουτγάρδη της Γερμανίας, διαφημίζουν την Ελλάδα με ένα... ταξίδι!
Ο Νίκος κ ο Βασίλης, βλέπουν την οικονομική κατάσταση που επικρατεί στη χώρα κι αποφάσισαν να διασχίσουν διάφορες χώρες με τα ποδήλατά τους, για να ευαισθητοποιήσουν τον κόσμο για τα προβλήματα της Ελλάδας.
"Είναι, δηλαδηή, δυο φορές Έλληνες κι επειδή τους απασχολεί η καταστασή μας εδώ και η μερική κακή αντιμετώπισή μας από τα γερμανικά μέσα, χρησιμοποιούν τα ποδήλατά τους για να δημιουργήσουν θετικές εντυπώσεις σε ανθρώπινο επίπεδο για την Ελλάδα", σχολίασε στο λογαριασμό του στο Facebook ο αντιδήμαρχος (για τουριστικά θέματα) Σπύρος Πέγκας -που θα είναι υποψήφιος με το Ποτάμι.
Οι δυο ποδηλάτες επέστρεψαν από την Κωνσταντινούπολη, πέρασαν από τη Θεσσαλονίκη, συναντήθηκαν με τον δήμαρχο Γιάννη Μπουτάρη κι εκείνος τους ευχαρίστησε για την ευαισθησία τους.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.