Τρεις ελαφρά τραυματισμένοι είναι ο απολογισμός τροχαίου ατυχήματος που σημειώθηκε, πριν από λίγο, στη διασταύρωση των οδών 3ης Σεπτεμβρίου και Βασ. Γεωργίου (μπροστά από το Δημαρχείο της Θεσσαλονίκης.
Ένα Ι.Χ. επιβατηγό αυτοκίνητο έκλεισε το δρόμο σε ταξί, καθώς ο οδηγός του αποφάσισε, την τελευταία στιγμή, να στρίψει δεξιά, με αποτέλεσμα ο οδηγός του ταξί να χάσει τον έλεγχο, να ανέβει στο πεζοδρόμιο και να “καρφωθεί” στην κολώνα του φωτεινού σηματοδότη. Μάλιστα, παρέσυρε και τραυμάτισε ελαφρά ζευγάρι που επέβαινε σε μοτοσικλέτα μικρού κυβισμού.
Ο οδηγός του ταξί και το ζευγάρι μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.
Σχόλια
Τα σχόλια ελέγχονται πριν από τη δημοσίευση. Απαντάμε σε επώνυμα σχόλια. Διαγράφουμε υβριστικά σχόλια, που μπορεί να προκαλέσουν εισαγγελική παρέμβαση.
Με τη λέξη επαλήθευσης που ζητάμε, προσπαθούμε να αποφύγουμε τα spam και τυχόν ιούς, που θα βλάψουν και το δικό σας υπολογιστή.