Με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος ξεπέρασε μάλλον εύκολα το εμπόδιο του Πανθρακικού επικρατώντας με 2-0.

Στο 20’ ο Μαρσελίνιο πήρε την μπάλα από δεξιά, συνέκλινε προ το κέντρο την μεγάλης περιοχής και με δυνατό σουτ από 25 μέτρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη για το 1-0.

Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου έπειτα από τραγικό λάθος του Εμπόου που αντί να διώξει έδωσε στον Ναπολεόνι, με ο Ιταλός «βρήκε» τον Ουμπιντες και αυτός με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στο 78’ ο Πανθρακικός πέτυχε γκολ όμως ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ όταν ο Ντιγκινί σούταρε ο Γκορμπουνοφ απέκρουσε και ο Ιγκόρ που καλυπτόταν πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Κοντοές, Κατσουράνης, Δημούτσος (65΄Μπάλλας), Ούμπιντες, Μαρσελίνιο (77΄Κούρος), Καράσκο (65΄Πίτου Γκαρσία), Ναπολεόνι

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Χοσέ Ρόκα): Αθανασιάδης, Μελίσσης (54΄Ροτζέριο), Εμπόου, Ποτουρίδης, Μπαϊκαρά, Τσουμάνης (60΄Ιγκόρ), Μεχία, Βιγιαφάνε, Τζάνης, Κάσες (80΄Μπαλδά), Ντιγκινί