iraklis4-604x345

Με μια πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και δύο γκολ του Γιάννη Λουκίνα στο 47′ και στο 56′ ο Ηρακλής κλείδωσε ένα ακόμη “τρίποντο” στο Καυτανζόγλειο, αυτή τη φορά κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-0.

Με τη νίκη αυτή, οι “κυανόλευκοι” έφτασαν τους 51 βαθμούς ξέφυγαν με 15 από τον τρίτο της βαθμολογίας γεγονός που σημαίνει ότι αν ξεκινούσαν τώρα τα πλέι-οφ θα έμπαιναν με οχτώ βαθμούς.

Μια νίκη που πανηγυρίστηκε έντονα από τους οργανωμένους φίλους του Ηρακλή που περίπου 20 λεπτά μετά το τέλος του αγώνα παρέμειναν στην θέση τους και τραγούδησαν για την αγαπημένη τους ομάδα.

Γήπεδο: Καυτανζόγλειο

Διαιτητής: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Χούσκογλου (Θράκης)

4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)

ΣΚΟΡΕΡ: 47′, 56′ Λουκίνας/-

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 53′ Μπαρτολίνι, 84′ Βαλεριάνος/51′ Φωτιάς

ΚΟΚΚΙΝΗ: -/-

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ν. Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Τσιλιανίδης (76′ Σιατραβάνης), Ιντζόγλου, Ρομάνο, Πουρτουλίδης (89′ Καρασαλίδης), Πασάς, Βαλεριάνος, Μπαρτολίνι (57′ Ζιαμπάρης), Λουκίνας, Ρουγκάλας

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σ. Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Γκουγκούδης, Παπαργυρίου, Φωτιάς, Σάββας, Κουλίδης, Γεωργακόπουλος (46′ Μαυρίας), Πέεφ, Τζέκος (63′ Παναγιωτόπουλος), Μπιτέλης (76′ Σκόνδρας), Βουτσιάς