aris_iraklis_ampelokipon_3_0_20150221_01

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί του έδωσε ο Άρης, ο οποίος επικράτησε του Ηρακλή Αμπελοκήπων με 3-0. Σκορ που διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο πρώτο 45λεπτο οι «κίτρινοι» δεν τα πήγαν και τόσο καλά.

Καλά – άσχημα, ο Άρης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τον Ν’ Λουντουλού, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς έριξε γρήγορα στο παιχνίδι τον Καπνίδη αντί του Κωνσταντινίδη, έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων κι ο χορός των γκολ άρχισε με τον Φερνάντες (που, δευτερόλεπτα αργότερα, αποχώρησε τραυματίας). Καπνίδης και Πόι σφράγισαν τη νίκη.

ΓΚΟΛ: 60′ Φερνάντες, 67′ Καπνίδης, 85′ Πόι

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 18′ Φερνάντες, 44′ Σουνά, 65′ Γεωργιάδης, 65′ Κουρδάκης, 88′ Χαψάς