Κατά πώς φαίνεται, η απεργία στον ΠΑΟΚ, συνεχίζεται. Γι΄ αυτό και ο δικέφαλος γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 μέσα στην Τούμπα  από την Καβάλα, ένα αναπάντεχο αποτέλεσμα πέντε μέρες μετά την

έξοχη εμφάνιση στη Μόσχα και τρεις μέρες πριν την αναμέτρηση με την ΑΕΚ για τον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδος.
Έτσι, ο ΠΑΟΚ είναι αυτή τη στιγμή εκτός πλέι οφ...

Ο Δικέφαλος φωνάζει για τη φάση της ανατροπής του Ελ Ζαρ στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο διαιτητής Παππάς, ο ίδιος που στο πρώτο παιχνίδι στην Καβάλα έκανε τα ίδια, δεν έδωσε πέναλτι.
Πολλές οι χαμένες ευκαιρίες από τους γηπεδούχος στο πρώτο μέρος, έξυπνο το παιχνίδι των «αργοναυτών» στο δεύτερο 45λεπτό.

Το τελικό 0-2 στέλνει τον ΠΑΟΚ με άσχημη την ψυχολογία στον φετινό του «τελικό» με την ΑΕΚ, μόλις πέντε μέρες μετά την μεγαλειώδη εμφάνιση του στη Μόσχα.

Οι Συνθέσεις:
ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Γκαρσία, Ελ Ζαρ (46' Ελ Ζαρ), Σαλπιγγίδης, Μουσλίμοβιτς, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ (66' Λίνο), Τσουκαλάς (66' Αθανασιάδης), Ετό.
Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Τόμασιτς, Φέρτζελ, Ρίος, Νικουλάε, Καρντόσο (33' Ντικρόκ), Γργκόβιτς, Ντουγκλάο, Ντιε, Ονουάτσι (90' Ονουάτσι), Αμπντουν
Κίτρινες: Καρντόσο, Ντιέ, Ετό, Ντουγκλάο, Φέρτζελ, Χργκόβιτς
Διαιτητής: Παπάς (Αθηνών)

Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε στη μνήμη του εκλιπόντος πρώην τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ,Κώστα Ανδριόπουλου.