Στην πρώτη θέση της Α1 μπάσκετ των ανδρών παρέμεινε ο Ολυμπιακός, μετά την ολοκλήρωση της 14ης ημέρας. Οι «ερυθρόλευκοι» δυσκολεύτηκαν πολύ απέναντι στον Αρη(οι κίτρινοι προηγούνταν μετά τη δεύτερη περίοδο), αλλά τελικά επικράτησαν 82-77 και διατήρησαν το αήττητο στο ΣΕΦ στο φετινό πρωτάθλημα. Το τρίποντο του Μίλος Τεόντοσιτς ένα λεπτό πριν τη λήξη και τα τρία άστοχα σουτ των παικτών του Αρη αμέσως μετά από αυτό, κράτησαν τη νίκη του Ολυμπιακού επί των Κιτρίνων με 82-77 στο ΣΕΦ και τον διατήρησαν στην κορυφή. Τα δεκάλεπτα: 22-21, 38-43, 63-56, 82-77
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιαννάκης): Παπαλουκάς 2, Πεν 2, Τσίλντρες 19, Βούισιτς 11, Τεόντοσιτς 10(2), Χαλπερίν 3, Κλέιζα 20(1), Μαυροκεφαλίδης 2, Βασιλόπουλος 7(1), Σχορτσιανίτης 6.
ΑΡΗΣ (Μπλατ): Κλαρκ 2, Μάιλς 14, Μπετς 12, Λάμποβιτς, Ρίτσαρντσον 13, Χατζηβρέττας 3(1), Ντικούδης, Σκορδίλης, Πάουνιτς 10(2), Κακιούζης 19(3), Μπάρλος 4.