Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο μπάσκετ, αυτή τη φορά από την ομάδα του Χολαργού με 74-68. Ο Δικέφαλος εμφάνισε πολύ κακή εικόνα απογοητεύοντας τους φίλους της ομάδας και προβληματίζοντας.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε το παιχνίδι έχοντας στη βασική του πεντάδα τους Κόνιαρη, Γκος, Τέπιτς, Πόουπ και Μορέιρα.

Από τις πρώτες επιθέσεις του παιχνιδιού ήταν εμφανής η έλλειψη συγκέντρωσης της ομάδας με τον Χολαργό να το εκμεταλλεύεται και να φτάνει σ' ένα γρήγορο 7-0.

Το τελικό σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 37-28, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε ν' αλλάξει την εικόνα του ούτε στο δεύτερο ημίχρονο.

Η εκτός έδρας εικόνα της ομάδας, όχι μόνο προβλημάτισε, αλλά έφερε και μια ήττα κόντρα σε έναν αντίπαλο κατώτερο και με άλλους στόχους.

Δεκάλεπτα: 25-15, 37-28, 57-50, 74-68

Χολαργός: Agbelese 7, Okereafor 2, Καλαϊτζάκης, Fitzpatrick 10 (1), Dorsey, Καμπερίδης 3 (1), Σπυριδωνίδης 3, Κώττας, Love 14, Hawkins 11 (1), Σκουλίδας 5 (1), Γιάνκοβιτς 19 (1)

ΠΑΟΚ: Moreira 4, Χρυσικόπουλος 2, Σχίζας 2, Κόνιαρης 2, Αθηναίου 13 (2), Tepic 7, Μαργαρίτης 8, Ζάρας, Pope 3 (1), Hatcher 10 (1), Garrett 2, Goss 15 (3)