Σε ένα ματς-ροντέο, που στράβωσε νωρίς για τον Άρη, ο οποίος έχανε με 2-0 στο ημίχρονο, εξελίχθηκε σε… θρίαμβο.

Οι κιτρινόμαυροι (που έπαιξαν με λευκά) αντέδρασαν στο δεύτερο 45λεπτο και με αντεπίθεση διαρκείας έφεραν τούμπα το ματς. Τελικό σκορ 3-2, διπλό ο Άρης στο Παγκρήτιο και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Παναχαϊκής, είναι μόνος πρώτος με “4 στα 4” στην εκκίνηση του πρωταθλήματος.

Στο 14′ ο Κάιπερς και στο 23′ ο Σταματάκος έβαλαν μπροστά τον Εργοτέλη, ενώ για τον Άρη στο 53′ ο Ντούνης, στο 72′ με πέναλτι ο Διαμαντόπουλος και στο 88′ ο Πλατέλλας, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Εργοτέλης (T. Γκώνιας): Λαδάς, Μπουρσέλης (67΄Πάτας), Σταμόπουλος, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Βογιατζής, Μπούζας (81΄Αγγελόπουλος), Μπουτσάκης (66΄Εντιαγέ), Έφορντ, Κάιπερς, Σταματάκος

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν (78΄Νίκιτς), Ιντζόγλου, Πλατέλλας, Κάσσος (46΄Ντούνης), Πασάς (82΄Καπνίδης), Διαμαντόπουλος