[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57o ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα



ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 11/11/2016._ Πολλές και ενδιαφέρουσες οι ταινίες που προβάλονται σήμερα, στο 57ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.


"Η Κλούβα" του Αιγύπτιου Μοχάμεντ Ντιάμπ, ο "Χεσούς" του Φερνάρντο Γκουτσόνι, το "Όντως Φιλιούνται" του Κορρέ, "Το Μυστικό του Σκοτεινού Θαλάμου" του Κιγιόσι Κουροσάουα, ο "Ορνιθολόγος" του Ζουάου Πέντρο Ροντρίγκες, είναι μερικές από αυτές.

Αναλυτικά:

Πρόγραμμα Προβολών :: Παρασκευή, 11 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
13:30 Τραγούδι αγάπης - 85'  Σο Γιονγκ Κιμ, ΗΠΑ
15:30 Χεσούς - 83'  Φερνάντο Γκουτσόνι, Γαλλία-Χιλή-Γερμανία-Ελλάδα-Κολομβία
18:00 Πλατεία Αμερικής - 86'  Γιάννης Σακαρίδης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία-Γερμανία
20:30 Ο θάνατος του Λουδοβίκου ΙΔ’ - 114'  Αλμπέρ Σέρα, Γαλλία-Πορτογαλία-Ισπανία
23:00 Κριστίν - 119'  Αντόνιο Κάμπος, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
13:15 Είμαστε η σάρκα - 80'  Εμιλιάνο Ρότσα Μίντερ , Μεξικό
15:00 Σκοτεινή είναι η νύχτα - 85'  Τιμ Σάτον , ΗΠΑ
17:00 Η τελευταία ευκαιρία - 113'  Λεοπόλντ Λίντμπεργκ
19:30 Οι ονειρεμένοι - 89' Ρουθ Μπέκερμαν, Αυστρία
21:30 Η κλούβα - 97'  Μοχάμεντ Ντιάμπ, Αίγυπτος-Γαλλία-Γερμανία

TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Mimosas - 95'  Όλιβερ Λάσε , Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία-Κατάρ
15:00 Όντως φιλιούνται; - 74'  Γιάννης Κορρές, Ελλάδα
17:30 Suntan - 104'  Αργύρης Παπαδημητρόπουλος, Ελλάδα-Γερμανία
20:00 Άφτερλωβ - 94'  Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα
22:30 Ο άγριος τόπος - 100'  Αμάτ Εσκαλάντε, Μεξικό-Δανία-Γαλλία- Γερμανία-Νορβηγία-Ελβετία

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Η αυγή του ανθρώπου - 97'  Εδουάρδο Ουΐλιαμς, Αργεντινή-Βραζιλία-Πορτογαλία
15:30 Ένας Εβραίος για παραδειγματισμό - 73' Τζέικομπ Μπέργκερ , Ελβετία
18:00 Μπάχαλο - 91' Καρλ Λεμιέ, Καναδάς
20:30 Ο επιφανής πολίτης - 120' Γκαστόν Ντουπράτ, Μαριάνο Κον, Αργεντινή-Ισπανία
23:00 Το μυστικό του σκοτεινού θαλάμου - 131' Κιγιόσι Κουροσάουα, Γαλλία-Βέλγιο-Ιαπωνία

TZON KAΣΣABETHΣ
12:45 Δίχως Θεό - 99'  Ράλιτσα Πετρόβα , Βουλγαρία-Δανία-Γαλλία
15:00 Λύκος και πρόβατο - 86'  Σάρμπανου Σαντάτ, Δανία - Γαλλία - Σουηδία - Αφγανιστάν
17:15 Παναμερικανικά μηχανήματα - 88'  Χοακίν Δελ Πάσο, Μεξικό
19:30 Χαμένοι στο Παρίσι - 84'  Ντομινίκ Αμπέλ, Φιόνα Γκόρντον, Βέλγιο-Γαλλία
21:30 Ο ορνιθολόγος - 118'  Ζουάου Πέντρου Ροντρίγκες, Πορτογαλία-Γαλλία-Βραζιλία
24:00 Τα χείλη του αίματος - 88'  Ζαν Ρολέν, Γαλλία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Μέσα - 107'  Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Ο Νασαρένο Κρους και ο λύκος - 92'  Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή
18:00 Μέγας ο κόσμος - 101'  Ρεχά Ερντέμ, Τουρκία
20:30 Στάχτες - 115'  Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Γερμανία
23:00 Η καλή σύζυγος - 94' Μιριάνα Καράνοβιτς, Σερβία-Βοσνία-Ερζεγοβίνη-Κροατία
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][bsummary]

OIKONOMIA

[Οικονομία][bsummary]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][bsummary]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][bsummary]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]