[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες μπορούμε να δούμε σήμερα



ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ, 6/11/2016._ Ανοίγουν, σε μισή ώρα, οι αίθουσες του Φεστιβάλ Κινηματογράφου και εμείς σας παρουσιάζουμε τι μπορείτε να δείτε σήμερα. Πέρα από τις ταινίες του διαφωνιστικού τμήματος, υ πάρχει το "Ένας Αμερικανός φίλος" του Βέντερς. Ευκαιρία για δεύτερη θέαση.


Αναλυτικά:

 Πρόγραμμα Προβολών :: Κυριακή, 6 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION
12:45 Αλόις - 91' Τομπίας Νέλε, Ελβετία-Γαλλία
15:00 Η Μεταμόρφωση - 97' Μάικλ Ο' Σέι, ΗΠΑ
17:30 Στην ηλικία μου ακόμα κρύβομαι για να καπνίσω - 90'  Ραϊανά, Γαλλία-Ελλάδα-Αλγερία
19:45 Αν και νύχτα - 154' Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία-Καναδάς
23:15 Δυο εραστές και μια αρκούδα - 96' Κιμ Νουέν

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ
10:30 Ένας Αμερικανός φίλος - 126'  Βιμ Βέντερς
13:00 Μια όμορφη μέρα - 21'  Φαίδων Παπαμιχαήλ, ΗΠΑ
15:15 Λαιμός καρδιά στομάχι - 82'  Μωντ Αλπί, Γαλλία
17:00 Ουζερί Τσιτσάνης - 118'  Μανούσος Μανουσάκης, Ελλάδα
19:30 Ρισάλτο - 78'  Βασίλης Βαφέας, Ελλάδα
22:00 Γκατίκα, ο πίθηκος - 136' Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

TΩNIA MAPKETAKH
13:00 Δρομέας μεγάλων αποστάσεων - 88'  Τζέρεμι Τάισερ, Αλεξία Παππά, ΗΠΑ
15:00 Ξα μου - 87'  Κλειώ Φανουράκη, Ελλάδα
17:30 42 δευτερόλεπτα ευτυχίας - 95'  Χριστίνα Κάλλας, ΗΠΑ
20:00 Το αγόρι στη γέφυρα - 85'  Πέτρος Χαραλάμπους, Κύπρος
22:00 Short Fuse - 86'  Κώστας Σκύφτας, Ανδρέας Λαμπρόπουλος, Ελλάδα

ΦPINTA ΛIAΠΠA
13:15 Ο τυφλός Χριστός - 88' Κρίστοφερ Μάρεϊ, Χιλή
15:30 Kékszakállú - 72'  Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή
18:00 Κυλά στο αίμα - 104'  Ράσμους Χέιστερμπεργκ, Δανία
20:30 Στο κυνήγι των αγριάνθρωπων - 101'  Τάικα Ουαϊτίτι, Νέα Ζηλανδία
23:00 Spira Mirabilis - 121'  Μάσιμο Ντ’ Ανόλφι , Μαρτίνα Παρέντι, Ιταλία-Ελβετία

TZON KAΣΣABETHΣ
12:00 Τραγουδώντας σε νεκροταφεία - 141' Μπράντλι Λιου, Μαλαισία-Φιλιππίνες
15:15 Μέσα από τον τοίχο - 110'  Ράμα Μπέρσταϊν, Ισραήλ
17:30 Η ισοπέδωση - 83'  Χόουπ Ντίκινσον Λιτς, Μεγ. Βρετανία
20:00 Η δασκάλα - 102'  Γιαν Χρέμπεϊκ, Σλοβακία-Τσεχία
22:15 Ζωολογία - 87'  Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι, Ρωσία - Γαλλία - Γερμανία

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ
13:00 Μοίρα - 120'  Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία
15:30 Ταξίδι στη Γροιλανδία - 98'  Σεμπαστιάν Μπετμπεντέρ, Γαλλία
18:00 Ανισοάρα - 106'  Άνα Φελίτσια Σκουτέλνικου, Γερμανία-Μολδαβία
20:30 Άλμπουμ - 104'  Μεχμέτ Τζαν Μέρτογλου, Τουρκία-Γαλλία-Ρουμανία
23:00 Πεπρωμένο - 103'  Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία-Ελλάδα
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][twocolumns]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][threecolumns]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][threecolumns]