[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ 2][bleft]

57ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Ποιες ταινίες προβάλλονται, σήμερα


ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, 4/11/2016._ Ευκαιρία για όσους δεν έχουν δει τη "Γλυκιά Συμμορία" του Νίκου Νικολαΐδη, σήμερα, στο αφιέρωμα του 57ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.



Πρεμιέρα, επίσης, αύριο, στο Ολύμπιον, για την ταινία του Νικόλα Τριανταφυλλίδη για τον ΠΑΟΚ



Πρόγραμμα Προβολών :: Σάββατο, 5 Νοεμβρίου 2016

OΛYMΠION

12:30 Μέσα από τον τοίχο - 110' 
Ράμα Μπέρσταϊν, Ισραήλ

14:45 Κυλά στο αίμα - 104' 
Ράσμους Χέιστερμπεργκ, Δανία

17:00 Kékszakállú - 72' 
Γκαστόν Σολνίτσκι, Αργεντινή

20:00 90 χρόνια ΠΑΟΚ - Νοσταλγώντας το Μέλλον - 102' 
Νίκος Τριανταφυλλίδης, Ελλάδα

23:15 Πάση Θυσία - 102' 
Ντέιβιντ Μακένζι, ΗΠΑ

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:00 Γλυκιά συμμορία - 151' 
Νίκος Νικολαΐδης

14:00 Λευκή επιληψία - 68' 
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία

15:30 Το ρομάντζο του Ανισέτο και της Φρανσίσκα - 63' 
Λεονάρδο Φάβιο, Αργεντινή

17:00 Καύση - 70' 
Στράτος Τζίτζης, Έλλαδα

19:15 Μια νέα ζωή - 102' 
Φιλίπ Γκραντριέ, Γαλλία

22:00 Βουνό - 107' 
Αμίρ Ναντερί, Ιταλία-ΗΠΑ-Γαλλία

TΩNIA MAPKETAKH

13:00 Η παρηγοριά του Τζο Τσίνκουε - 102' 
Σωτήρης Δουνούκος, Αυστραλία

15:15 Κοινός Τόπος - 64' 
Πέννυ Μπούσκα, Ελλάδα

17:15 Δρομέας μεγάλων αποστάσεων - 88' 
Τζέρεμι Τάισερ, Αλεξία Παππά, ΗΠΑ

19:30 Ξα μου - 87' 
Κλειώ Φανουράκη, Ελλάδα

22:00 Αγάπη, Αγάπη, Αγάπη - 102' 
Κώστας Ζάπας, Ελλάδα

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:30 Πόρτο - 75' 
Γκέιμπ Κλίνγκερ, Πορτογαλία-ΗΠΑ-Γαλλία-Πολωνία

15:30 Η μεγάλη νύχτα του Φρανσίσκο Σάνκτις - 78' 
Φρανσίσκο Μάρκες, Αντρέα Τέστα, Αργεντινή

17:30 Ο σπορέας - 117' 
Γιόσουκε Τακέουτσι, Ιαπωνία

20:30 Παράδοξη ευτυχία - 102' 
Σβεν Τάντικεν, Γερμανία

23:00 Κάποιες γυναίκες - 107' 
Κέλι Ράικαρτ, ΗΠΑ

TZON KAΣΣABETHΣ

13:15 Ο γίγαντας - 90' 
Γιοχάνες Νάιχολμ, Σουηδία-Δανία

15:15 Ο τυφλός Χριστός - 88' 
Κρίστοφερ Μάρεϊ, Χιλή

17:45 Τραγουδώντας σε νεκροταφεία - 141' 
Μπράντλι Λιου, Μαλαισία-Φιλιππίνες

21:30 Αλόις - 91' 
Τομπίας Νέλε, Ελβετία-Γαλλία

23:30 Κοινωνία - 99' 
Μπράιαν Γιούζνα, ΗΠΑ

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

12:30 Λάιλα Μ. - 98' 
Μάικε ντε Γιονγκ, Ολλανδία - Βέλγιο - Γερμανία - Ιορδανία

15:30 Η τρίτη σελίδα - 92' 
Ζεκί Ντεμίρκουμπουζ, Τουρκία

18:00 Ανισοάρα - 106' 
Άνα Φελίτσια Σκουτέλνικου, Γερμανία-Μολδαβία

20:30 Όταν ξέσπασε η βία - 104' 
Μπόγκνταν Μίρικα, Ρουμανία-Γαλλία-Βουλγαρία

23:00 Glory - 97' 
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Δεν υπάρχουν σχόλια :


ΠΟΛΙΤΙΚΗ

[Πολιτική][twocolumns]

SPORTS

[Αθλητικά][bleft]

ΕΓΚΛΗΜΑ

[Αστυνομικά][threecolumns]

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

[Φωτορεπορτάζ][bleft]

ΥΓΕΙΑ

[Υγεία][threecolumns]