paok_basket_2013_01Ο ΠΑΟΚ έδωσε συνέχεια στη μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού, περνώντας με νίκη (85-80) από το κλειστό της Γλυφάδας απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών. >>>

Οι παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου έπαιξαν πολύ καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, επέβαλαν το παιχνίδι τους και προηγήθηκαν με διαφορά 9 πόντων, αλλά στη δεύτερη περίοδο οι Καλλιθεάτες ήταν μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο.

Με επιμέρους σκορ 24-15 ο Ίκαρος ισοφάρισε στο ημίχρονο, αλλά ο «Δικέφαλος» πήρε εκ νέου τα ηνία του αγώνα στο 3ο δεκάλεπτο. Με Τσαϊρέλη να είναι ανίκητος στη ρακέτα (20 πόντοι) και τον Χαραλαμπίδη να «εκτελεί» από την περιφέρεια (21π.) ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 64-50, απέναντι σε έναν αντίπαλο που απλώς μείωσε την εις βάρος του διαφορά στο τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 38-38, 50-64, 80-85