Στις νίκες επέστρεψε ο Ηρακλής ο οποίος επικράτησε με 3-0 του Πιερικού στο Καυτανζόγλειο στάδιο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Football League. >>>
Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές από το 8’ λόγω αποβολής του Δεσποτόφσκι (δύο κίτρινες κάρτες), δέχθηκαν το πρώτο γκολ στο 12’ με κεφαλιά του Φερνάντεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 56’ ο Στεφανίδης διπλασίασε τα τέρματα του «Γηραιού» με πλασέ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ισάακ εννέα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής: Χουάντερσον, Βαγγελόπουλος, Σουλίδης(Νασιόπουλος 77΄), Σαββίδης, Μίχος, Φερνάντεζ, Λόπεθ, Στεφανίδης, Σαράφογλου(Χιονίδης 46΄), Βουτσιάς (Μπανγκουρά 46΄), Ισάακ

Πιερικός:Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Ντοικιτς, Λαζαρίδης, Δεσποτόφσκι, Φαμπίνιο, Ντάνι, Κόιτς (Ίτσιος 68΄), Σεχολάρι, Καθάριος (Παπαστεργίου 75΄)